Nem találod álmaid otthonát? Építsd fel magadnak! Állami kamattámogatott hitelek, CSOK, minősített fogyasztóbarát lakáshitelek és piaci hitelek, amelyekből saját telekre, magánszemélyként építhetsz saját otthont.
Sajnáljuk, nem sikerült a találati listát betölteni.
Kérjük, próbáld meg újra!
Rendezés:
8 bank legkedvezőbb lakáshitel
ajánlata
Kiadta:
money.hu csapata
(frissítve: 2023.09.20.)
Duna Takarék
Duna Takarék Lakáscélú jelzáloghitel, 10 éves kamatperiódussal
209 261 Ft
8,48%
10 év
50 359 944 Ft
Egyedi kedvezményként, ha nálunk igényled meg ezt a hitelt akkor 0,5 százalékpont kamatkedvezményt kapsz
Kezdeti költség akciók
A hitel teljes díja: 25 359 944 Ft / Futamidő: 24-300 hónap
209 261 Ft
8,48%
7,9%
10 év
20 év
50 359 944 Ft
44 350 Ft
Töltés...
Sajnáljuk, nem sikerült a részleteket betölteni.
Kérjük, próbáld meg újra!
K&H Bank
K&H Bank Minősített Fogyasztóbarát lakáshitel (lakásbiztosítási kamatkedvezménnyel)
212 232 Ft
8,59%
10 év
51 141 340 Ft
Kamatkedvezmény K&H otthonbiztosítás kötése esetén
Induló költség elengedési akciók
A hitel teljes díja: 26 234 685 Ft / Futamidő: 180-360 hónap
Fogyasztóbarát
212 232 Ft
8,59%
8,2%
10 év
20 év
51 141 340 Ft
138 330 Ft
Töltés...
Sajnáljuk, nem sikerült a részleteket betölteni.
Kérjük, próbáld meg újra!
Gránit Bank
Gránit Bank Lakáshitel (Prémium kamatkedvezménnyel)
213 861 Ft
8,67%
10 év
51 397 948 Ft
Online előbírálat 5 perc alatt*
100.000 Ft értékű díjkedvezmény
Személyes bankár támogatásával
A hitel teljes díja: 26 439 948 Ft / Futamidő: 60-420 hónap
Kis türelmet kérünk, ne hagyd el addig az oldalt!Elérhetőséged útban van hozzánk.
Köszönjük! Hitelszakértőd hamarosan felhív!vissza az oldalra
Nem kaptuk meg az elérhetőséged, próbáld kérlek újra!vissza az oldalra
Milyen lakásra lehet felvenni építési hitelt?
Az építési hitelből saját beruházásban megvalósuló lakóingatlan építését finanszírozhatod meg. Természetesen a beruházás megvalósítását építési vállalkozóra is bízhatod - akár generálkivitelezőt is fogadhatsz.
Alapvetően új ház építésére vehető fel, illetve mód van arra is, hogy meglévő ingatlanunkat új lakrésszel bővítsük. Fontos feltétel ugyanakkor, hogy a lakrésznek az eredeti lakástól el kell különülnie.
Mi határozza meg a felvehető hitel mértékét?
A hitel fedezetét a felépülő új ingatlan forgalmi értéke határozza majd meg, így az lényegesen magasabb összegű lehet az ingatlan építési értékétől. A bank a becsült forgalmi érték 80 százalékáig ad hitelt általában.
A bank a forgalmi értéket a telek értékéből, valamint a kivitelezési tervdokumentációban található tervek, illetve az építési tervezett költségvetése alapján határozza meg. Ezek a dokumentumok ebben az esetben az igénylés kötelező elemei.
Milyen plusz dokumentumokra van szükség az építési hitel igényléséhez?
Az építési hitel esetében a “sima” jelzáloghitel felvételéhez szükséges dokumentációt az alábbi dokumentumokkal kell kiegészítened:
egyszerűsített építész kiviteli terv, vagy építési engedélyezési tervdokumentáció,
költségvetés,
elektronikus építési napló,
kivitelezővel kötött megállapodás - ha generálkivitelező bonyolítja az építést,
ráépítési megállapodás - olyankor, ha az eredeti telek tulajdonosa más (pl. a szülők) és te a saját házadat építed rá.
Hogyan zajlik az építési hitel folyósítása?
Az építési hitel folyósítása jellemzően szakaszosan, az építési munkák előrehaladása mellett zajlik, az új és új részletet a készültségi fok arányában lehet meghatározni. A folyósítás 2-4 részletben történik. A folyósítást minden esetben az adott készültségi fok ellenőrzése előzi meg.
Az építés indulását mindenképp saját forrásból kell finanszíroznod. A hatályos jogszabályok szerint az ingatlan vásárláskor/építéskor legalább 20 százalékos önerővel kell bírnod, ezt kell beleforgatni az építésbe.
Külön érdemes szólni az építési telek megvásárlásáról. Ha a beruházáshoz új telekre van szükséged, akkor a vásárlás után a bank a vételár 80 százalékát visszautalja - ez például elég lehet az építési munkák elindításának finanszírozásához.
A szakaszos hitelfolyósítás során a bank a megítélt, de még le nem hívott, hitelösszegre kamatot nem, ám rendelkezésre tartási díjat felszámíthat.
Milyen speciális feltételei vannak a CSOK igénybevételével történő építésnek?
Az építési hitelek esetében ma már nem igazán jelent akadályt az a korábban megfogalmazott elvárás, miszerint a felépített ingatlannak minimum komfortosnak kell lennie.
A CSOK esetében azonban ennél pontosabb feltételeket szabnak.
Általános elvárás a CSOK-kal érintett lakásokkal szemben:
minimum egy, legalább 12 négyzetméter alapterületű lakószobának kell lennie,
kötelezően fürdő, wc és főzőhelyiséggel kell rendelkeznie,
egyedi fűtéssel kell rendelkeznie,
a vízellátás közművesített kell, hogy legyen - ha a település(rész)en ez nincs megoldva, akkor a telken ívóvíz minőségű vizet szolgáltató kútnak kell lennie,
a szennyvíz elvezetése megoldott kell, hogy legyen - közműves vagy egyedi szennyvízkezeléssel, vagy időszakos tárolással (szippantós) kiépített megoldás egyaránt elfogadható,
a villamosenergia szolgáltatásnak ugyanakkor minden esetben közművesítettnek kell lennie.
További fontos elvárás, hogy a CSOK esetében az újonnan épített háznál az, hogy minimum mekkora hasznos alapterületű házat lehet felépíteni:
1 gyermek esetén minimum 70 négyzetméter
2 gyermek esetén minimum 80 négyzetméter
3 vagy több gyermek minimum 90 négyzetméteres
hasznos alapterülettel bíró ház építése szükséges.
Fontos feltétel, hogy a támogatás igénybevétele esetén:
az építés költségeinek minimum 70 százalékát számlával kell igazolni,
mindkét igénylő építtető nevének és adatainak szerepelnie kell az e-naplóban.
Miután a házastársak, fiatal párok esetében a CSOK igénybevételének feltétele az igénylőkkel közös háztartásban élő vagy általuk eltartott (születendő) gyermek, a feltételt már az igényléskor teljesíteni kell még a megelőlegező támogatás esetén is. A házépítésnél ez nehezebb, hiszen a család új otthonába még nem lehet bejelentkezni, mert építés alatt áll. Sajnálatos módon a feltétel ennek ellenére fennáll, szóval ilyenkor a párnak, minimum azonos tartózkodási helyre kell bejelentkeznie.
Tudunk-e áfát visszaigényelni lakásépítés esetén?
Természetesen. Azonban nagyon nem mindegy, hogy milyen módon zajlik az építkezés.
Ha generálkivitelezőt bízunk meg az építéssel, akkor ő 5 százalékos áfa-tartalom mellett tud építeni és így a bruttó építési költség kisebb lesz. Ráadásul ilyen esetben a teljes építkezés áfa-tartalma visszaigényelhető.
Ha önerős építkezést választunk - ahol mi szerződünk külön-külön az egyes részfeladatokra a mesterekkel - abban az esetben az áfa tartalom 27 százalékos kell, hogy legyen. Ebből következően a lakás beruházási költsége magasabb lesz. Tetézi mindezt, hogy a 27 százalékos áfa csak 5 millió forintig igényelhető vissza. Márpedig egy ház építése bizonyosan többe fáj manapság, mint az a 18,5 millió forint, amilyen bruttó értékű számlaérték után kimaxolható az áfa-visszaigénylés önerős építkezéskor.
FONTOS! Nem biztos, hogy a kiválasztott hitelt meg is kaphatod.
A bemutatott ajánlatok nem minősülnek a Polgári Törvénykönyv szerinti kötelező érvényű ajánlattételnek, az adatok tájékoztató jellegűek és nem jelentenek teljes körű tájékoztatást. A bank által adott ajánlat eltérhet az általunk megadott adatoktól, amelyekért felelősséget nem áll módunkban vállalni. Az egyes termékek ugyanazon szempontok szerint kerültek összehasonlításra, ugyanakkor sorba rendezésükre, kiemelésükre nem feltétlenül objektív összehasonlítás eredményeképpen kerül sor. Azaz a feltüntetett paraméterek ugyanazon szempontok szerint kerültek kiszámításra és megjelenítésre, de módosításra kerülhet az adott termék megjelenített listában való elhelyezése, pozíciója. A színes kerettel kiemelt vagy "hirdetés" felirattal megjelölt termék az adott bank fizetett hirdetése.
Felhívjuk figyelmedet, hogy az oldalunkon megjelenített termék javaslatok nem fedik le a teljes piacot, azaz így bizonyos bankok termékei vagy bizonyos típusú termékei nem érhetőek el az oldalon.
A részletes feltételeket, kondíciókat minden esetben az adott bank vonatkozó Üzletszabályzata, Általános Szerződési Feltétele, Hirdetménye, vagy Kondíciós listája tartalmazza, amelyeket a bankok hivatalos weboldalán vagy az ügyfélszolgálatokon tudsz megtekinteni. A bankok mindenkor fenntartják maguknak a jogot a kondíciók változtatására. A bank által adott ajánlat eltérhet az általunk megadott adatoktól, amelyekért felelősséget nem áll módunkban vállalni. Figyelemfelhívás: fontos tudni, hogy a táblázatokban jelölt adatok sorrendje nem a bankot, hanem annak adott termékét jellemzi. Az adatok megállapítása a mindenkor hatályos pénzügyi jogi és szakmai szabályok szerint történik. Időszakosan az adatokban és azok sorrendjében változás következhet be, az esetleges későbbi adatváltozásból eredő eltérésért nem tudunk felelősséget vállalni.
Érdeklődés az MBH Bank lakáshitele iránt
Add meg elérhetőségeidet és szakértőnk hamarosan keresni fog téged, hogy ingyen segítsen jobban megismerni és igényelni az MBH Bank ajánlatát.